S Lukášem Přibylem (†33) se přišly rozloučit stovky lidí

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Nejbližší rodinní příslušníci, fotbalové osobnosti a také stovky fanoušků dnes přišli do krematoria v pražských Strašnicích uctít památku místopředsedy Sparty Lukáše Přibyla, který náhle zemřel minulý čtvrtek. Na Přibylův pohřeb dorazily i týmy Sparty a pražských Bohemians, kde Přibyl dříve vykonával funkci ředitele.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Přibylův pohřeb byl rozdělený na dvě části. Veřejnost se s Přibylem loučila krátce po jedné hodině odpolední, pak byl obřad určen pouze pro rodinu a nejbližší přátele a veřejnost jej sledovala na otevřeném prostranství u vchodu na hřbitov na velkoplošné obrazovce.

S Přibylem se přišly rozloučit stovky fanoušků zejména ze strany Bohemians 1905, známých a fotbalových osobností. Kromě obou pražských klubů v čele s majitelem Sparty Danielem Křetínským a prezidentem Bohemians 1905 Antonínem Panenkou přišli také reprezentační trenér Michal Bílek, manažer národního týmu Vladimír Šmicer a další zástupci svazu včetně předsedy Miroslava Pelty. Přišel také nový šéf ČSTV Miroslav Jansta. Smuteční věnce dorazily například ze slovenského Ružomberoku, Kladna, Liberce či Dukly.

Při obřadu zazpíval Vojtěch Dyk

V davu byli také internacionálové Luděk Mikloško, který s Přibylem spolupracoval v agentuře Sport Invest, Miroslav Kadlec, Jozef Chovanec, ale také herci David Suchařípa, Ota Jirák, zpěváci Kamil Střihavka, Petr Janda či Vojtěch Dyk, který při obřadu zazpíval, a bývalí kolegové z České televize, kde Přibyl začínal jako sportovní reportér.

Komentátoři Robert Záruba a Jaromír Bosák také přednesli smuteční řeč, stejně jako blízký přítel a Přibylův kolega ze Sparty Jakub Otava či herec Ivan Trojan. Ten připomněl, že mu Přibyl splnil celoživotní sen a umožnil mu před třemi roky nastoupit za Bohemians k soutěžnímu zápasu.

Kvůli Přibylově pohřbu byl také odložený dnešní ligový zápas mezi Bohemians 1905 a Jabloncem na neděli. Přibyl zemřel minulý čtvrtek na selhání srdce ve věku 33 let.

Čtěte více: Místopředseda fotbalové Sparty Přibyl měl srdeční vadu

Tagy: smrt pohřeb choroba strasnice fotbal Bílek

Zdroje: ČTK