Rychlík na přejezdu u Olomouce usmrtil člověka, trať je už průjezdná

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 3. 12. 2013 09:44) - Aktuality autor: Danica Klein

Na železničním přejezdu mezi Olomoucí a Grygovem srazil dnes ráno vlak sedmadvacetiletého muže, který na místě zemřel. Provoz na frekventované železniční trati mezi Olomoucí a Přerovem byl na zhruba hodinu přerušen a nyní už vlaky opět jezdí po obou kolejích. 

Vlak usmrtil muže

Vlak usmrtil muže,zdroj: pozary.cz

"Neštěstí se stalo zhruba v 05:30. Vlak Leo Expressu srazil člověka na přejezdu zabezpečeném závorami i světly," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle olomoucké policejní mluvčí Marie Štrbákové mladý muž na místě zahynul. "Policisté ohledali místo nehody a dále se případem zabývají. Příčiny a okolnosti této události jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování," uvedla. 

Mluvčí ČD Kateřina Šubová řekla, že zhruba hodinu byla trať mimo provoz. "Zajistili jsme náhradní autobusy, které převezli cestující několika osobních vlaků a jednoho rychlíku," uvedla. Po hodině byl obnoven provoz na jedné koleji a o hodinu později i na druhé. 

Několik vlaků kvůli nehodě mělo zpoždění. "Spoj Pendolino, který mířil do Prahy, měl zpoždění 70 minut. Několik dálkových spojů nabralo zpoždění od 40 do 60 minut," podotkla Šubová. 

Tagy: Olomouc smrt na trati

Zdroje: ČTK