Rusnok: Za smrtí palestinského diplomata nestojí terorismus

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Nic nenasvědčuje tomu, že by výbuch na palestinské ambasádě měl spojitost se záměrným teroristickým činem. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér v demisi Jiří Rusnok. Podrobnosti k vyšetřování budou zveřejňovat české orgány a palestinský vyšetřovací tým, který do Prahy dorazí, dodal premiér. O události na velvyslanectví dnes vládu informovali ministr zahraničí Jan Kohout a vnitra Martin Pecina.

Jiří Rusnok

Jiří Rusnok,zdroj: Isifa.com

Dostali jsme potvrzující informaci, že nejsou žádné indicie, které by nasvědčovaly jakoukoliv spojitost s nějakým teroristickým záměrným činem," řekl Rusnok. "Především je to nešťastná, tragická událost, že se to stalo. Vyjadřujeme hlubokou soustrast rodině (zemřelého velvyslance) a palestinské samosprávě," uvedl premiér.

Vláda podle něj nebude k vyšetřování dávat žádná stanoviska. "Probíhá řádné vyšetřování příslušných orgánů českých, probíhá také spolupráce s palestinskou stranou, která již pověřené lidi vyslala do Prahy," řekl Rusnok.

Palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál zemřel po středečním výbuchu trezoru, který byl majetkem ambasády. Čeští lékaři dnes provedou pitvu diplomata. Kriminalisté pokračují ve výsleších svědků a zkoumají trezor a látku, která v objektu budoucí palestinské ambasády v Praze - Suchdole vybuchla.

Do Prahy kvůli neštěstí dorazil zástupce palestinského ministerstva zahraničí, další představitelé se do Prahy chystají.

Tagy: palestinský velvyslanec

Zdroje: ČTK