Rusko vyhlásilo sankce proti 13 kanadským politikům

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Rusko dnes zavedlo vízové a finanční sankce proti třinácti kanadským diplomatům a politikům odvetou za protiruské sankce Kanady vyhlášené minulý týden kvůli okupaci Krymu. V ruském sankčním seznamu jsou například šéf dolní komory kanadského parlamentu Andrew Scheer, vedoucí kanceláře předsedy vlády Wayne Wouters, poslanci a vládní poradci. 

Vladimir Putin

Vladimir Putin,zdroj: Profimedia.cz

Kanada vyhlásila minulé úterý sankce proti skupině ukrajinských a ruských politiků, kteří se podíleli na anexi Krymu. Trest stihl mimo jiné ruského vicepremiéra Dmitrije Rogozina, předsedu krymské vlády Sergeje Aksjonova nebo předsedkyni horní parlamentní komory Valentinu Matvijenkovou. Rusko kanadské sankce označilo za "nepřijatelný útok", který vážně poškodí úroveň rusko-kanadských vztahů. 

Sankce proti Rusku vyhlásily po okupaci Krymu i Spojené státy a Evropská unie. Několik desítek ruských veřejných činitelů a vojáků zařazených na seznam nesmí cestovat do USA a západní Evropy a jejich účty v západních bankách byly zablokovány. I v tomto případě si Moskva vyhradila právo odvety. 

Tagy: Rusko Kanada sankce

Zdroje: ČTK