Rozzuřený dav mladistvých při nepokojích ve Stockholmu zapálil stovku aut

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Rozzuřený dav mládeže na stockholmském předměstí Husby v noci na dnešek zapálil asi stovku aut. S odvoláním na svědky o tom informoval švédský list The Local. Násilnosti zřejmě souvisejí se smrtí muže, kterého policie v této čtvrti před týdnem zastřelila. 

Hořící automobil (ilustrační foto)

Hořící automobil (ilustrační foto),zdroj: tungelstadailyphoto.blogspot.com

Skupina asi padesáti mladíků v noci zapalovala auta, házela kamení na policisty a zničila místní nákupní centrum. Při potyčce utrpěli zranění tři policisté. Dav podpálil také jednu garáž, což si vyžádalo evakuaci celého bytového domu. Zhruba pět desítek obyvatel se muselo uchýlit do přistavených autobusů. 

Na místě zasahovalo 40 policistů a hasičů, kteří obnovili pořádek až nad ránem. Policie oznámila, že při noční akci nikoho nezadržela. Po výtržnících chce začít pátrat dnes, až prověří záznamy z bezpečnostních kamer a vyslechne svědky. 

Podle mládežnické organizace Megafonen byl protest odpovědí na policejní zákrok z minulého pondělí. Policisté při něm zastřelili 69letého muže, který jim hrozil mačetou. "Rozumíme, že lidé takto reagují," uvedla zmíněná organizace v reakci na nepokoje.

Tagy: Švédsko stockholm zapalování aut

Zdroje: ČTK