Rozvodové žně v Hollywoodu: Které páry se rozpadly a které odolávají 'prokletí slavných'?

MAGAZÍN - Magazín autor: red

Letos je vysloveně černým rokem pro rodinný život v Hollywoodu. Rozvádí se kdekdo. Nejvíc teď bylo slyšet o nejsledovanějším hereckém páru Angeline Jollie a Bradu Pittovi, ovšem jejich jména jen korunují dlouhý seznam celebrit, které letos požádaly o rozvod. 

Nejvíc se letos bude mluvit o rozvodu nejkrásnějšího páru Hollywoodu, Pitt a Jolie ale zdaleka nejsou jediní, kdo se obrátil na rozvodové právníky

Nejvíc se letos bude mluvit o rozvodu nejkrásnějšího páru Hollywoodu, Pitt a Jolie ale zdaleka nejsou jediní, kdo se obrátil na rozvodové právníky,zdroj: Profimedia.cz

Letos bylo například definitivně ukončeno po více než deseti letech manželství americké herečky Gwyneth Paltrowové (mimochodem bývalé Pittovy partnerky) a frontmana britské kapely Coldplay Chrise Martina. Na rozvodu se letos dohodl i herecký pár Amber Heardová a Johnny Depp. Též Drew Barrymoreová, Lisa Marie Presleyová, Dennis Quaid a James McAvoy letos oznámili rozvod se svými partnery.

Podle statistiky webu PolitiFact z roku 2012 je pravděpodobnost, že americké manželství skončí rozvodem, asi 40 až 50 procent. Obecně není důvod se domnívat, proč by se slavní a bohatí měli rozvádět častěji. Nicméně podle právničky Kelly Frawleyové z newyorské advokátní kanceláře je ovzduší Hollywoodu k rozpadu vztahů náchylnější.

"Rozpad manželství způsobují standardně starost o peníze, spory o výchovu dětí, problém nevěry," řekla Frawleyová. V případě celebrit je ale mimo jiné snadnější z manželství vystoupit. "Stejně jako snadněji vydělávají peníze, snadněji mohou ze svazku odejít, snadněji mohou mít aférku," domnívá se Frawleyová.

Všechno ale v Hollywoodu není tak smutné. Kupříkladu Denzel a Pauletta Washingtonovi spolu žijí v manželství již od roku 1983. Billy Crystal a Christopher Walken v této dekádě oslaví se svými partnerkami zlatou svatbu.

V předchozích letech oznámili rozvod z hollywoodských celebrit například Ben Affleck a Jennifer Garnerová, Tom Cruise a Katie Holmesová, Ryan Reynolds a Scarlett Johanssonová či Elizabeth Hurleyová a Arun Nayar.

"Celebrity jsou pod zvláštním mikroskopem, každá nuance je znova a znova rozpitvávána a o sebemenším nedorozumění tisk informuje jako o rozchodu," tvrdí americká expertka na manželství Judi Bloomová. To podle ní může nakonec pár rozdělit.

Velký problém hollywoodských párů je, že tráví spoustu času odděleně. Někteří se proto snaží točit společně filmy a jejich manželství stále trvá, jako v případě Warrena Beattyho a Annette Beningové, kteří se vzali v roce 1992 po společném natáčení filmu Bugsy, nebo Willa Smithe a Jady Pinkettové, kteří jsou spolu již čtvrtstoletí.

Vždycky to samozřejmě nefunguje. Helena Bonhamová Carterová natočila s režisérem Timem Burtonem sedm filmů a stejně se s ním po 13 letech rozvedla.

Tagy: zahraničí zajímavosti a kuriozity celebrity a slavní umění a kultura televize a kino film a divadlo

Zdroje: ČTK,AFP