Rozvodněné řeky mají během pondělí klesnout. Hrozí však další bouřky

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Hladina většiny rozvodněných toků by měla během dne klesat, uvedl v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varuje však před bouřkami ve východní polovině území.

(Ilustrační fotografie)

(Ilustrační fotografie),zdroj: Redakce

Silné bouřky znovu hrozí v Pardubickém kraji, před bouřemi meteorologové varují také na Vysočině a ve všech moravských regionech. Bouřky hrozí až do úterní třetí hodiny ranní. Vydatně pršet by mělo také v Jihočeském kraji, ČHMÚ proto pro tuto oblast vydal výstrahu s platností do pondělní 23. hodiny. 

Během bouří by mohlo místy napadnout místy až 40 milimetrů srážek - je možné, že to způsobí problémy na menších tocích. Jejich hladina by mohla dosáhnout i na stupně povodňové aktivity, uvedli meteorologové. 

Silné bouřky v neděli potrápily především východ Čech a Vysočinu. Ve Svratce na Žďársku vyhlásili třetí stupeň povodňové aktivity, na Šumpersku evakuovali dva dětské tábory. Povodňové ohrožení okresů Chrudim, Svitavy, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou dosáhlo odpoledne podle meteorologů extrémního stupně nebezpečí. 

Na Chrudimsku například napršelo za čtyři hodiny přes 100 milimetrů vody. Do dnešního rána se však hladiny řek na Pardubicku vrátily na obvyklou úroveň, vyplývá z informací státního podniku Povodí Labe. 

 

 

Tagy: boure počasí evakuace rozvodněné řeky

Zdroje: ČTK