Rožnov pod Radhoštěm loni hospodařil s rekordním přebytkem 35 milionů

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Loňské hospodaření Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku skončilo přebytkem 35 milionů korun. Zvýšilo se inkaso daňových příjmů, odvod z hazardu a městu se také ve větší míře dařilo vymáhat od neplatičů platby za místní poplatky a výrazně snížilo své provozní výdaje, sdělil mluvčí radnice Tomáš Gross. 

České peníze (ilustrační foto)

České peníze (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Přebytek 35 milionů korun je podle starostky Markéty Blinkové rekordní. V roce 2012 činil přebytek 19,6 milionu korun. Provozní náklady města se loni podařilo snížit o 9,3 milionu korun, zvýšené inkaso daní tvořilo sedm milionů korun, z hazardu město získalo o 2,9 milionu více. Nevyčerpalo také plánovanou rezervu 4,4 milionu Kč a 3,7 milionu Kč na investice. 

Přebytek město částečně zapojí do rozpočtu na letošní rok, který je vyrovnaný s příjmy i výdaji 248 milionů korun. "Částka 4,5 milionu jde do takzvané obecné rezervy a 5,5 milionu převodem do příjmů na rok 2014. K dispozici pak městu zůstává 25 milionů korun, které chceme využít na plánované a potřebné investiční akce. Jejich celkový rozpočet činí 90 milionů korun," podotkla starostka. 

Rožnov letos plánuje například rekonstrukci Palackého ulice, vybudování lávky přes Bečvu u křižovatky u Janíků, zateplení mateřských škol i základní školy nebo výstavbu chodníků. 

"Samozřejmě u všech těchto investičních akcí předkládáme projekty a snažíme se o získání dotací z různých národních i nadnárodních zdrojů. Finanční prostředky města by v ideálním případě šly pouze na naši povinnou spoluúčast," poznamenala starostka. 

Tagy: hospodaření Rožnov pod Radhoštěm

Zdroje: ČTK