Rozmary počasí: Evropu trápí zima, v Rakousku mrazem praská dálnice

- Aktuality autor: Danica Klein

Rakousko dál sužují rozmary zimního počasí, které způsobuje problémy při dodávkách energie a také v dopravě. V jihorakouských zemích Korutanech a Štýrsku dnes nefunguje elektřina v 17.000 domácností, informovala agentura DPA. Kvůli sněhu a silné námraze padají stromy: kromě energetiků, kteří musejí neustále opravovat elektrické vedení, má potíže zejména železnice. 

Sněžení v Rakousku

Sněžení v Rakousku,zdroj: news.at

V Korutanech stále platí kvůli sněhové nadílce z posledních dní rovněž lavinové nebezpečí: kvůli němu je zavřená řada silničních tahů. Meteorologové navíc upozorňují, že situace se v nejbližších dnech určitě nezlepší, protože od úterka bude znovu silně sněžit. 

Na problémy by se měli připravit cestující na železnici - uzavřených je několik regionálních tratí a také úsek spojující Rakousko se Slovinskem, kde jsou kvůli námraze a sněhu omezení ve vlakové dopravě ještě mnohem výraznější. 

Stav nouze kvůli počasí dál platí v některých částech Itálie, kde intenzivní dešťové srážky způsobily záplavy a sesuvy půdy. I když například situace v Římě, kde se o víkendu vylila z břehů řeka Tibera, se poněkud uklidnila, bojují s velkou vodou například v Toskánsku nebo v Benátkách. Na severu Itálie zase život komplikují přívaly sněhu. 

Tagy: Rakousko počasí zima

Zdroje: ČTK