Dnes je úterý 10. února 2026., Svátek má Mojmír
Počasí dnes 4°C Skoro zataženo

Rozdrtil spícímu muži kladivem hlavu, pak ho dusil. Dostal 25 let

20. 5. 2013 – 14:38 | Zpravodajství | Jakub Konečný

Rozdrtil spícímu muži kladivem hlavu, pak ho dusil. Dostal 25 let
zdroj: Profimedia

Pražský městský soud dnes udělil výjimečný trest 25 let vězení pětatřicetiletému Vladislavu Sixtovi za surovou vraždu spolubydlícího. Sixta spící oběti rozdrtil hlavu kladivem. Po ukončení trestu půjde muž podle verdiktu do zabezpečovací detence, odkud se může dostat, pokud o to požádají psychiatři. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájkyně obžalovaného si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání. 

Sixta se k vraždě přiznal, po činu sám zavolal policii. Muže ubil loni 22. prosince v ubytovně v Praze 10. Oběť spala na zádech, když ji několikrát udeřil do hlavy kladivem, které se pak rozpadlo a kovová část uvízla v lebce. Muž byl podle obžaloby okamžitě v bezvědomí, Sixta se jej pokusil dále dusit svetrem. Oběť stále vydávala zvuky, Sixta si proto přinesl další kladivo a pokračoval v úderech. "Tímto jednáním způsobil otevřené drtivé poranění lebky s rozhmožděním mozku téměř v celém rozsahu," uvedla žalobkyně. 

Sixta jako důvod vraždy uváděl svou nesnesitelnou životní situaci, při které si nevěděl rady, Byl podle své výpovědi opilý a oběť si vybral náhodně. 

Podle soudních znalců z oboru psychologie a psychiatrie jednal impulzivně a vražda nebyla předem promyšlená. Sixta je podle nich inteligentní a sečtělý člověk, který netrpí duševní nemocí, zdědil ale hraniční poruchu osobnosti. V minulosti se několikrát léčil na psychiatrii kvůli problémům s alkoholem a hraní na automatech, pokusil se také o sebevraždu. Jeho náprava prý není pravděpodobná.

Předchozí článek

Zeman začal se zaváděním poloprezidentského systému. Můj mandát je silnější, tvrdí

Následující článek

Tesco Mobile nabídne volání od 1,50 Kč do 2,90 Kč za minutu

Nejnovější články