Rodinný masakr: Muž pobodal 3 příbuzné a zabil se skokem ze 7. patra

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. V Mladé Boleslavi pobodal dnes dopoledne muž tři členy své rodiny a způsobil jim vážná zranění. Poté se sám zabil skokem z balkonu v sedmém patře. V koupelně bytu hořelo, požár ale lidi v domě neohrozil, řekl mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Vstup zakázán (ilustrační foto)

Vstup zakázán (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

Neštěstí se stalo před 09:00 ve dvanáctipodlažním domě. Muže, který vyskočil z balkonu, našli před domem kolemjdoucí. Podle mluvčího byl útočníkem potomek rodiny. Pobodaní lidé jsou všichni staršího věku, zhruba od 50 let výše. Policie dům uzavřela z obou stran. Vyšetřování převzali krajští policisté. 

Pobodaní lidé jsou ve věku 26, 45 a 47 let, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Útočník byl narozen v roce 1993. Informaci od lidí ze sousedství, že incidentu měla předcházet hádka, policie zatím nepotvrdila a okolnosti dál vyšetřuje. Není zatím známá ani národnost členů rodiny. "Nepředpokládám, že dnes budeme k případu zveřejňovat další informace," uvedl.

V bytě vypukl požár

 "Záchranáři na místě zásahu nalezli jednu osobu, která podlehla svým zraněním, a ošetřili tři těžce zraněné," řekla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Muž a dvě ženy měli mnohočetné bodné rány v hrudníku a břiše. Nejtěžší zranění utrpěl sedmačtyřicetiletý muž, který byl uveden do umělého spánku a letecky přepraven do střešovické nemocnice v Praze. 

"Muže jsme přijali a v současné době je na operačním sále. Je předpoklad, že posléze bude umístěn na jednotku intenzivní péče," řekla v poledne mluvčí nemocnice Jitka Zinke. 

Jednu z žen po ošetření vrtulník přepravil do Liberce a druhou odvezla sanitka na urgentní příjem do mladoboleslavské nemocnice. 

V koupelně bytu, kde se tragédie stala, vypukl menší požár. "Podařilo se ho ale dostat velmi rychle pod kontrolu, lidé v domě nebyli v ohrožení. Hořely nějaké textilie," dodal Schön. Hasiči po příjezdu našli pouze zakouřený prostor bez ohně a ke škodě na majetku nedošlo, doplnila mluvčí hasičů Lenka Kostková. 

Případ podle Schöna nesouvisí se současným propouštěním amnestovaných vězňů.

Tagy: rodina pobodání zabiti pervitin

Zdroje: ČTK