Rodinný dům na Plzeňsku zachvátily plameny. Domy hořely i jinde v kraji

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

V Tymákově na jižním Plzeňsku hořel ve čtvrtek v noci starší rodinný dům. Objekt v centru obce plameny zcela pohltily. Na místě zasahovali hasiči a policie, přijela i sanitka. Majitel domu totiž nevyloučil, že uvnitř mohl být jeden člověk. To se ale nepotvrdilo, uvedl řídící důstojník krajských hasičů.

Hořet začalo před 22:30. Dům, kde není elektřina, je zchátralý. Muž, který zde žil, vyšetřovatelům řekl, že usnul a zapálená svíčka pravděpodobně spadla na zem. Od ní chytly věci, které byly v místnosti navršeny do úrovně oken. Při příjezdu hasičů byl objekt v plamenech. Oheň se rychle rozšířil na střechu, plameny z ní šlehaly vysoko do tmy. Škodu hasiči odhadli předběžně na 60.000 korun. Při zásahu ochránili další dům, který stojí těsně vedle hořícího objektu.

V malé obci asi 12 kilometrů od Plzně je to v krátké době druhá tragická událost. Hořelo stavení, které stojí jen pár metrů přes ulici od domu, kde před třemi týdny někdo zavraždil manželský pár. Policie vraha nedopadla.

Hasiče v Plzeňském kraji zaměstnaly požáry domů i na jiných místech. V Zavlekově na Klatovsku v noci blesk zapálil dřevěnou chatu postavenou na zděné garáži. Škoda je předběžně odhadnutá na zhruba milion korun. Ve čtvrtek odpoledne lehl popelem také neobývaný drážní domek u trati mezi Pavlovicemi a Ošelínem na Tachovsku. Hasiči se nemohli na místo dostat - z jedné strany kvůli strmé skále, z dalšího směru museli hasiči se 140 metrů dlouhým hadicovým vedením nejprve přebrodit řeku a natáhnout hadice do prudkého kopce. Škody se odhadují na 70 tisíc korun. Požár pravděpodobně vznikl nedbalostí neznámé osoby.

Tagy: požár hasiči plameny dům

Zdroje: ČTK