Rodiče drželi dnem i nocí sedmiletého chlapce v kleci před domem. Hrozí jim až 20 let vězení

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Matka a nevlastní otec z amerického Wyomingu drželi sedmiletého chlapce v kleci u svého domu. Chlapce osvobodili až přivolaní policisté. Televize Fox News odvysílala reportáž, v níž partner chlapcovy matky řekl, že sice neměl chlapce rád, ale chtěl mu tak zajistit bezpečí. Oběma věznitelům hrozí až dvacet let vězení.

Klec (ilustrační foto)

Klec (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Chlapec policistům řekl, že byl nucen žít v kleci asi tři týdny, bez ohledu na počasí. Policie uvnitř klece našla dětské lůžko, oblečení, zubní kartáček s pastou, kýbl či několik knih. 

Klec měla rozměry necelé dva krát dva metry a na výšku málo přes metr a půl. Vyrobená byla z dílů drátěného plotu používaného v USA na ohrady pro dobytek a měla překližkovou střechu, podle matky kvůli ochraně před deštěm. 

Policisté kontrolovali obydlí páru po výzvách sousedů kvůli údajnému týrání dítěte několikrát již od loňska, žádná překročení zákona však nezjistili. Na špatný fyzický stav chlapce upozorňovala i jeho škola, kam prý občas přicházel s podlitinami a byl podvyživená. Před několika týdny škola nahlásila, že přestal docházet úplně. 

Matka i otčím nyní nyní čelí mimo jiné obviněním z týrání dítěte a omezování jeho svobody. Soud by měl případ řešit ve čtvrtek. V případě uznání viny ve všech bodech hrozí podle amerických médií oběma až dvacet let vězení. 

Tagy: policie Amerika týrání rodičovství

Zdroje: ČTK