Robert Plant je první ohlášenou hvězdou Colours of Ostrava

VIDEO - Aktuality autor: Jakub Konečný

Zpěvák Robert Plant, nezaměnitelný hlas skupiny Led Zeppelin, nositel Řádu britského impéria a několika Grammy, je první ohlášenou hvězdou festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od 17. do 20. července 2014 v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Plant, který se do Ostravy a zároveň do České republiky vrátí po osmi letech, přijede se svojí současnou kapelou Sensational Space Shifters, sdělil Jiří Sedlák.

Robert Plant

Robert Plant,zdroj: wikipedia

"Návštěvníci festivalu se mohou těšit na koncert plný vášně, spontaneity a hudebního dobrodružství. Robert Plant, jeden z největších žijících rockových zpěváků a hudebníků, dosahuje dalšího vrcholu své kariéry s kapelou, která míchá africký trance, psychedelii a taneční rytmy 21. století," uvedl Sedlák.

Kapelu Sensational Space Shifters tvoří osobnosti světové hudby - Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti, dvojice kytaristů Skin Tyson a Justin Adams, bristolský mistr trip hopu John Baggott vládne elektronikou a baskytarista Billy Fuller s bubeníkem Davem Smithem tvoří jednu z nejsilnějších rytmických sekcí, které kdy Planta doprovázely. "Viděla jsem Plantův koncert letos v říjnu ve vyprodané londýnské Royal Albert Hall. Byl to velký zážitek. Do své uhrančivé směsi planetární hudby vkládá celý svůj život, lásku k africkému blues, zkušenosti, hravost, umění i nadhled," uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Dalšími nově potvrzenými účinkujícími na Colours of Ostrava jsou americká zpěvačka a básnířka nigerijského původu Iyeoka a tajemná psychedelická formace Goat ze švédské vesnice Korpolombolo. Jako první již byl potvrzen americký písničkář John Grant.

Festival Colours of Ostrava 2014 se uskuteční od 17. do 20. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Návštěvníci se mohou opět těšit na čtyři dny plné koncertů předních zahraničních i domácích kapel, divadel, workshopů, diskusí, filmů a dalších aktivit na mnoha otevřených i krytých scénách. Čtyřdenní vstupenky v první vlně jsou již k dostání výhradně přes e-shop Colours of Ostrava za 1390 korun ve formě e-ticketu a za 1410 korun ve fyzické podobě. Uvedená cena je limitována na prvních 6000 kusů nebo do 31. prosince 2013. Zároveň si zájemci mohou koupit i místo ve stanovém městečku, parkování či místo pro karavan.

Tagy: Colours of Ostrava

Zdroje: ČTK