Rittig a Janoušek jsou minulostí, lákal Svoboda voliče ODS

EXKLUZIVNĚ - Aktuality autor: Sebastian Kantor

Občanští demokraté jsou jedinou domácí politickou stranou, která může říct, že se vyrovnala s minulostí. Nemá ve svých řadách členy s klientelistickými vztahy ani lidi, pro které je strana výtahem k moci. Na dnešní tiskové konferenci ODS to prohlásil její pražský lídr Bohuslav Svoboda. Spolu s ním vyzvala k podpoře ODS i místopředsedkyně občanských demokratů a hlavní volební lídr strany Miroslava Němcová. Poté představila a podepisovala knihu svých rozhovorů s psychiatrem Cyrilem Höschlem nazvanou O životě. 

Bohuslav Svoboda.

Bohuslav Svoboda.,zdroj: Mediafax

Svoboda řekl, že ODS se v uplynulých měsících rozloučila s řadou lidí, kteří poškozovali její pověst. Prohlásil, že jména lidí jako Ivo Rittig, Tomáš Hrdlička, Roman Janoušek nebo Patrik Oulický jsou již minulostí. Tito lidé byli označováni za kmotry. 

"V tuto chvíli ODS, jako jediná česká politická strana může říct: my jsme se vyrovnali s minulostí, my jsme uzavřeli minulost, nemáme ve svých řadách nikoho, kdo má ekonomické, klientelistické zájmy, nikoho, kdo by tu stranu považoval za výtah k moci," řekl Svoboda

O lidech, kteří odešli ze strany, promluvil prostřednictvím videozáznamu k přítomným také teplický primátor a senátor ODS Jaroslav Kubera. "Rozloučili jsme se dokonce i s Borisem Šťastným," prohlásil známý kuřák Kubera na adresu bojovníka s kouřením Šťastného. 

Tagy: ODS Parlamentní volby 2013

Zdroje: ČTK