Řidička z Ústecka, která usmrtila chlapce a ujela, si údajně nehodu nepamatuje

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Řidička Marta Buncíková, která čelí obžalobě kvůli smrti jedenáctiletého chlapce v Povrlech na Ústecku, si nehodu nepamatuje. Řekla to u Okresního soudu v Ústí nad Labem, který se dnes případem zabýval. Obhájce obžalované požaduje výslech znalců a dalších svědků, proto soud odročil hlavní líčení na konec března. 

Policie u nehody

Policie u nehody,zdroj: Isifa.com

Buncíková podle spisu v listopadu 2012 autem srazila chlapce a z místa ujela. Dítě zraněním podlehlo. Obžaloba ženu viní z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Hrozí jí až osmileté vězení. 

Tragická nehoda se stala v Ústecké ulici v Povrlech 12. listopadu 2012. Z obžaloby vyplývá, že Buncíková před jízdou požila antidepresiva, lék proti křečím a prášek na spaní. "Jela jsem od dcery a udělalo se mi špatně, tak jsem zastavila a vzala si prášky. Asi po deseti minutách jsem jela dál," řekla dnes Buncíková. 

Podle obžaloby pak přejela na chodník vedoucí po pravé straně silnice a jela po něm ještě minimálně 18 metrů. V rychlosti kolem 50 kilometrů narazila do jedenáctiletého chlapce, který stál k přijíždějícímu mercedesu bokem. Po nárazu byl vržen na kapotu a do čelního skla auta a následně odhozen vpravo na travnatou plochu. Utrpěl mnohačetná poranění včetně pohmoždění mozku a na místě zemřel. "Jelo proti mně velké nákladní auto, které mě oslnilo. Zajela jsem k obrubníku, vůbec nic jsem neviděla. Pak už si pamatuju jen to, že jsem byla doma a přišla policie. Neublížila bych dítěti, jsem sama matka," řekla Buncíková. 

Její verzi zpochybnil kamarád mrtvého chlapce, který u nehody byl. "Že se na nás řítí auto, jsem si všiml na poslední chvíli. Pustil jsem vodítko. Kdybych to neudělal, srazilo by mě také. Žádné jiné auto tam nejelo," řekl chlapec u soudu. Vedle jedenáctiletého chlapce usmrtila Buncíková i psa, kterého hoch držel v náruči. 

Auto z místa nehody ujelo, proto policisté přišli za Buncíkovou domů. Obžalovaná tvrdí, že léky bere dlouhodobě, protože trpí depresemi. Po nehodě chtěla, jak uvedla, spáchat sebevraždu. Že byla na místě nehody, řekla u soudu poprvé. "Paní obžalovaná připustila, že vozidlo řídila, až pod tíhou důkazů shromážděných při přípravném řízení, kde využila své právo nevypovídat," řekl ČTK státní zástupce Jan Řeháček. 

Žalobce ženu viní i z ohrožení pod vlivem návykové látky. Loni v prosinci ji policisté přistihli za volantem opilou, dechová zkouška potvrdila 1,76 promile. 

Soudní jednání sledovala i matka zemřelého chlapce, která se připojila k obžalobě s nárokem na odškodnění. Požaduje sedm milionů korun. Buncíková se rodině omluvila až dnes před soudem. "Měla jsem zemřít já, ne ten chlapec," řekla. Státní zástupce ale považuje její jednání za účelové. "I to, že se neomluvila poškozené, by měl soud zohlednit při výši trestu," doplnil Řeháček. 

Tagy: ústecko smrt na silnici

Zdroje: ČTK