Řidič ujížděl policistům, nakonec skočil do Vltavy

- Aktuality autor: red

Skokem do Vltavy v pondělí ráno ukončil čtyřiatřicetiletý muž automobilovou honičku s pražskými policisty, kterým začal ujíždět v Argentinské ulici v Praze 7.

Hlídka pronásledovala řidiče až do druhé městské části, kde se jeho vůz srazil s policejním. Muž poté vyběhl z auta a skočil do řeky, po krátké chvíli se ale přiblížil ke břehu, kde ho policisté zadrželi. Sdělila to policejní mluvčí Eva Kropáčová. 

Muž má od loňského roku zakázáno řízení a byl na něj vydán předběžný souhlas se zadržením. 

Muž podle mluvčí kolem půl druhé ráno nereagoval na opakovanou výzvu k zastavení a naopak před policií stále zrychloval. Opakovaně přitom projížděl křižovatky na červenou.

Nakonec v ulici Na Hrobci v Praze 2 se srazil s policejním vozidlem, přičemž náraz jeho vůz vymrštil na tramvajový ostrůvek, popsala situaci Kropáčová. Test podle ní u muže zjistil přítomnost návykových látek. 

Podobný případ se stal i koncem ledna, kdy se snažil při silniční kontrole před pražskými policisty uprchnout šestatřicetiletý řidič. I on před policisty skočil do Vltavy, jednoho z nich ale napadl, když se jej snažil z řeky dostat ven. Policisté ho poté obvinili z násilí proti úřední osobě.

Tagy: policie Praha Vltava

Zdroje: ČTK