Řidič trolejbusu zavinil květnovou tragickou srážku, potvrdilo vyšetřování

- Aktuality autor: Michal Polák

Tragickou květnovou srážku tramvaje a trolejbusu v Brně zavinil řidič trolejbusu. Jel na červenou. Dnes to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Při nehodě jeden člověk zemřel a 13 lidí se zranilo.

Vyšetřování inspekce potvrdilo prvotní výpovědi svědků tragédie. Ti uvedli, že řidič trolejbusu vjel do křižovatky, když už svítila na semaforu červená, a střetl se s tramvají.

Při vyšetřování inspekce zkoumala technický stav vozů, které jsou majetkem brněnského dopravního podniku. Oba byly v době střetu v pořádku. Řádně fungovaly i semafory na křižovatce. Řidiči na ni měli dobrý výhled. "Nyní se teprve dokončujeme závěrečnou zprávu k vyšetřování kolize. Tu později předáme policii," uvedl mluvčí.

Řidič trolejbusu se hned po kolizi potýkal s psychickými problémy. Byl v domácím léčení. Ve věci proto mohl být vyslechnut teprve koncem prázdnin. V nejbližších dnech policie rozhodne, z jakých trestných činů jej obviní.

Nehoda se stala v polovině května mezi zastávkami Provazníkova a Lesnická. Tramvaj na lince 9 při kolizi vykolejila. Trolejbus číslo 37, který jel do vozovny v Brně-Husovicích, se několikrát otočil kolem vlastní osy. Rozbitým zadním sklem vypadl senior, který zemřel. Cestující utrpěli zlomeniny a pohmožděniny.

Tagy: nehoda mrtvý tramvaj vyšetřování zraněný trolejbus

Zdroje: ČTK