Řidič, který nepřežil honičku s policií, byl prý pod vlivem drog

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Řidič, který minulý týden zahynul v Ostravě při honičce s policií po srážce s tramvají, zřejmě před jízdou užil drogu. Policejní mluvčí Gabriela Holčáková sdělila, že z předběžných závěrů znalce vyplývá, že řidič byl pod vlivem omamné látky. Jaké ale neupřesnila.

Pětadvacetiletý řidič vozu Seat Toledo se pokusil 12. ledna ujet policejní hlídce. Dostal ale na tramvajovém pásu smyk, srazil se s tramvají a při nehodě zemřel.

Podle policie důvodem, proč před hlídkou ujížděl, mohla být právě skutečnost, že řídil pod vlivem drog. "Komplexní závěry znalců budeme mít k dispozici později," uvedla k tomu Holčáková. Už minulý týden policie vyloučila, že řidič před jízdou pil alkohol. 

Už jednou policii ujížděl, tehdy před jízdou pil

Mladý řidič se ale už jednou pokusil policejní hlídce ujet a tehdy opilý byl. Bylo to v prosinci - tehdy dostal smyk a uvízl ve sněhu. "Řidič se i dál snažil ujet. Když zjistil, že to nezvládne, i se spolujezdcem se ve voze zamknul. Orientační dechové zkoušky pak vykázaly hodnoty zhruba od 1,2 do 1,7 promile alkoholu," uvedla minulý týden Holčáková. 

Policie v souvislosti se smrtelnou nehodou pátrá po světlém autě, které 12. ledna kolem 11:10 vyjíždělo v Ostravě ze Zelené ulice na ulici 1. máje. "Řidič tohoto světlého vozu bezesporu zaregistroval vozidlo značky Seat Toledo, přijíždějící po ulici 1. máje vysokou rychlostí," uvedla Holčáková. Policie řidiče tohoto auta žádá, aby se přihlásil na linku 158.

Tagy: policie jízda

Zdroje: ČTK