Řidič BMW hrubě napadl řidiče seniora ve škodovce. Pátrá po něm policie

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Pražští policisté pátrají po mladém řidiči BMW, který v Praze na Žižkově napadl 71letého řidiče škodovky. Způsobil mu těžkou újmu na zdraví. Mladíkovi za trestný čin ublížení na zdraví hrozí až osmileté vězení. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Jana Rösslerová. Událost se stala 28. srpna. 

BMW tmavé barvy údajně u křižovatky ulic Jeseniova a Jana Želivského škodovku agresivně předjíždělo zprava. Její řidič musel prudce brzdit, aby se nestřetl s dalším vozem. Řidič škodovky chtěl mladíkovi manévr oplatit, u křižovatky ulic Olšanská a Jana Želivského ale musel zastavit na světelný signál. 

Toho mladý muž využil, přišel k staršímu řidiči a přes otevřené okno zaútočil pěstmi na jeho hlavu, aniž něco řekl. Pak nasedl zpět do svého vozu. To si ovšem zase nenechal líbit starší muž a přišel k BMW a udeřil rukou do čelního okna. Mladík vystoupil a pěstmi a kopy zaútočil na seniora, až upadl na zem. Nechal ho ležet a z místa ujel. Senior utrpěl zlomeninu kyčelního krčního kloubu stehenní kosti, musel se podrobit operaci, uvedla mluvčí. 

Hledaný muž je ve věku kolem 25 let, je vysoký asi 180 centimetrů štíhlé postavy. Má světlou pleť, krátké hnědé až kučeravé vlasy a světle hnědé oči, podle napadeného až zapadlé. V době útoku byl hladce oholený. Oblečený byl do růžovofialové košile a šedých kalhot. 

Jakékoliv informace nejen k osobě podezřelého muže, ale i svědectví k samotnému skutku přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně. 

Tagy: Praha napadení senioři

Zdroje: ČTK