Ředitel Filharmonie Brno dnes oznámil svou rezignaci

- Magazín autor: Jakub Konečný

Ředitel Filharmonie Brno Zbyněk Matějů dnes ohlásil rezignaci na svoji funkci. K odchodu jej prý přiměly rodinné důvody.

Zbyněk Matějů.

Zbyněk Matějů.,zdroj: fdb.cz

Ve funkci bude Matějů působit do konce listopadu, magistrát na jeho místo vypíše konkurz. Nástup nového ředitele či ředitelky se předpokládá od začátku února, do té doby filharmonii povede vedoucí pracovník pověřený dočasným zastupováním ředitele. Dnes o změnách ve vedení filharmonie informovala mluvčí Jana Vašíčková. 

"K rezignaci mě vedly rodinné důvody. Rád bych městu Brnu poděkoval za příležitost vést po dobu jednoho a půl roku tak výjimečné hudební těleso. Vztahy mezi naší organizací a zřizovatelem byly vždy korektní," uvedl Matějů ke své rezignaci. 

Filharmonie je městskou příspěvkovou organizací. Vyhlášení výběrového řízení na post ředitele či ředitelky projedná rada města zřejmě 14. listopadu. 

Zbyněk Matějů je hudební skladatel a pedagog. Ve své tvorbě se soustřeďuje především na skladby komorní a jevištní, pracoval i na několika zakázkách hudby k filmům. Podílel se například na hudbě k filmu Vůně vanilky a Vyvraždění rodiny Greenů. Jeho díla byla oceněna v mnoha domácích i zahraničních soutěžích.

Tagy: rezignace Brno ředitel

Zdroje: ČTK