Rakouská policie zastavila ujíždějícího Čecha po divoké honičce

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Rakouská policie zastavila Čecha ujíždějícího ve svém voze policejní hlídce po střelbě do pneumatik, divoké honičce a použití pepřového spreje. Čtyřiadvacetiletý muž na konci úterní honičky skončil se svým autem ve škarpě a poté ve vazbě, vyplývá z informací agentury APA.

Český řidič krátce před 02:00 SELČ ignoroval "jasně viditelnou" stopku silniční kontroly u příhraničního Altlichtenwarthu, vrazil do policejního auta a uháněl dál i přesto, že jeden z policistů výstřely z pistole třikrát zasáhl pneumatiky ujíždějícího vozu.

Hlídka se vydala na zběsilé pronásledování Čecha, který i obcemi projížděl rychlostí 130 kilometrů za hodinu, ačkoli jel na ráfcích. Český řidič doslova odrazil i pokus policejního vozu o předjetí a jednou se pokusil vyvolat srážku prudkým dupnutím na brzdy.

Čech naboural do policejního auta

Po půl hodině zajel pronásledovaný do slepé ulice v Palterndorfu, kde mu policejní vůz zablokoval výjezd. Čech do něj svým vozem znovu několikrát naboural a podařilo se mu vyváznout.

Divoká jízda skončila až v příkopu na okraji pole. Pronásledovaný se přesto nechtěl vzdát, a tak rakouští policisté rozbili boční okno a definitivně motoristu zpacifikovali pepřovým sprejem. 
Při následném prohledání vozu našli velmi malé množství drog a zakázaný vysouvací obušek. Stopy alkoholu test u řidiče neodhalil.

Během celé honičky nebyl nikdo zraněn, ale policejní vůz byl silně pomlácený.

Tagy: policie Rakousko Čech honička

Zdroje: ČTK