Ráj drog a prostituce: Drsné české pohraničí ve filmu s Kim Basingerovou

- Aktuality autor: pal

Drsné prostředí česko-německého pohraničí zaujalo dánského režiséra Anderse Morgenthalera, který ho použil jako kulisu pro svůj film I Am Here (Jsem tady). Film na konci července jde do německých kin a bude se promítat pod názvem Um jeden Preis (Za každou cenu). Hlavní roli v něm ztvárnila americká herečka Kim Basingerová. Česko-německé pohraničí je ve filmu představeno jako místo plné drog, prostituce a násilí. 

Hlavní roli ve filmu z česko-německého pohraničí hraje Kim Basingerová

Hlavní roli ve filmu z česko-německého pohraničí hraje Kim Basingerová,zdroj: Profimedia.cz

Basingerová ztvárnila ženu v domácnosti Marii. Ta se s manželem Peterem neúspěšně snaží o dítě, veškeré naděje na těhotenství jim ale sebere lékař, podle kterého je žena příliš stará na to, aby mohla dítě úspěšně donosit.

Zatímco Peter se s osudem vyrovnal, pro Marii život bez dítěte ztrácí smysl. Dozví se ale, že prostitutky v českém pohraničí své děti prodávají, proto se rozhodne do Česka odjet. Cestou se seznámí s jedním drogově závislým mužem, který jí má pomoci koupi dítěte zprostředkovat. V tomto momentě se z filmu stává hororový thriller.

Na filmu je zajímavá pochmurná atmosféra, část děje je ale možné již od začátku předvídat. Za pozornost stojí také výběr oscarové herečky Basingerové, které je sice 61 let, ale díky sportovní postavě vyvolává zdání čtyřicátnice. Pro zmíněnou roli se tak nezdá dostatečně stará.

Film byl dokončen už loni, kdy měl také na americkém festivalu Fantastic Fest v Austinu světovou premiéru. Do německých kin vstupuje 23. července, na českých plátnech se zatím neobjevil.

Tagy: Německo zahraničí česko-německé vztahy pohraničí film a divadlo

Zdroje: ČTK