Radní TOP 09 odvolali další členy ODS z městské firmy v Praze

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Radní za TOP 09 odvolali další členy ODS z dozorčí rady firmy, jejímž vlastníkem je Praha. Tentokrát navrhli odvolat z Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) exstarostu Prahy 4 Pavla Horálka (ODS) a bývalého místostarostu Prahy 5 Petra Horáka (ODS). ČTK to sdělila mluvčí magistrátu Iva Vojtková.

Budova magistrátu

Budova magistrátu,zdroj: Profimedia.cz

Hlavní město je 100procentním vlastníkem PVS, a rada hlavního města je tak zároveň valnou hromadou firmy. Právě proto mohla šestice radních z řad TOP 09 Horálka s Horákem odvolat. Ti mají podle usnesení ve funkcích skončit ve středu 12. června. V rámci městských firem se jedná již o několikátou vlnu odvolávání.

Jako první odvolali radní na konci května z dozorčí rady dopravního podniku starostu Prahy 13 Davida Vodrážku (ODS) a exnáměstka primátora Josefa Noska (ODS), z dozorčí rady Obecního domu místostarostu Prahy 13 Petra Zemana a z Kolektorů Praha Radima Broučka (ODS). 

Z dozorčí rady Pražských služeb pak navrhli odvolat starostu Prahy 4 Pavla Caldra (dříve ODS, nyní nestraník) a místostarostu Prahy 13 Davida Zeleného (ODS) a z Pražské plynárenské Holding zastupitele Prahy 3 Pavla Sladkovského (ODS). U těchto firem není Praha výhradním vlastníkem, radní tak odvolání mohli pouze navrhnout.
Rada hlavního města je složena od jednání zastupitelstva 23. května pouze z šesti členů TOP 09. Zbylí radní z řad ODS včetně exprimátora Bohuslava Svobody (ODS) byli odvoláni.

Tagy: Praha magistrát pražská TOP 09

Zdroje: ČTK