Radikálové z IS popravili zajatého Izraelce, zastřelil ho malý chlapec

- Aktuality autor: roj

Radikálové z hnutí Islámský stát zavraždili devatenáctiletého izraelského Araba Muhammada Musaláma, kterého podezírali ze spolupráce s izraelskou tajnou službou Mossad. Podle videa to vypadá, že jeho katem byl malý chlapec. 

Devatenáctiletý izraelský Arab Muhammad Musalám se údajně chtěl stát bojovníkem Islámského státu, radikálové ho ale popravili

Devatenáctiletý izraelský Arab Muhammad Musalám se údajně chtěl stát bojovníkem Islámského státu, radikálové ho ale popravili,zdroj: AFP PHOTO / HO / AL-FURQAN MEDIA

Musaláím se na záznamu přiznává k tomu, že ho otec a starší bratr donutili spolupracovat s Mossadem a popisuje svůj nábor a trénink. Poté francouzsky hovořící islamista varuje, že bojovníci IS brzy "osvobodí" Jeruzalém a naráží na útok na francouzské židovské lahůdkářství.

Následně chlapec, kterého bojovník označuje jako "lvíče chalífátu", popadne zbraň a Masaláma se slovy "Alláh je velký!" střelí do hlavy.

Musalámův otec přiznal, že jeho syn odešel do Sýrie, kde se chtěl stát bojovníkem IS. Krátce po svém příjezdu do země si ale svůj záměr rozmyslel, ale islamisté ho na hranicích zadrželi. Islámský stát je známý tím, že dezertéry trestá smrtí, zde se navíc podle otce zavražděného mohli bát, že jeho syn vyzradí Izraeli tajné informace.

Tagy: Izrael Islámský stát (IS) terorismus a násilí

Zdroje: ČTK