2. 9. 2014 13:57 - Aktuality
Islámští radikálové zadržující přes 40 fidžijských členů mise OSN na Golanských výšinách, žádají za jejich propuštění výkupné a vyřazení fronty An-Nusrá ze seznamu teroristických organizací. Podrobnosti o obchodu se zajatci a nepřímém financování teroristických organizací, kterého se dopouští Evropa placením výkupného za rukojmí islamistů, najdete zde.
Islamisté z ISIS,zdroj: Profimedia.cz
O propuštění Fidžijců se stále vyjednává. "Povstalci nám neřekli, kde vojáci jsou, ale ujišťují, že jsou v dobrém stavu a že se o ně pečuje. Odvezli je prý z bojové zóny," sdělil generál.
Radikálové z fronty An-Nusrá od minulého týdne bojují v oblasti hraničního přechodu Kunajtra a v pondělí se boje rozhořely naplno znovu. Kromě unesených Fidžijců se dostali do problému i členové mise z Filipín, ale těm se podařilo dostat se o víkendu na svobodu.
List The Jerusalem Post napsal, že An-Nusrá zadržení vojáků OSN odůvodnila tím, že pozorovatelská mise OSN chrání Izrael.
Rebelové chtějí odškodnění
Podle Tikoitogy požadují rebelové odškodnění za tři své bojovníky, kteří v boji s vojáky OSN padli. Dalším jejich požadavkem je humanitární pomoc pro občany na předměstí Damašku, kde má An-Nusrá svůj hlavní stan. Skupina také chce, aby ji OSN vyškrtla ze svého seznamu teroristických organizací.
Syrská exilová organizace, která dostává informace o situaci v Sýrii z bojiště, tvrdí, že An-Nusrá stále bojuje proti vojákům v blízkosti Kunajtry a že jsou mrtví na obou stranách. Skupina prý chce skoncovat s dosavadním režimem na hranici a chce docílit toho, aby vojáci OSN odešli.
Izrael obsadil pohraniční Golanské výšiny za války v roce 1967. O čtrnáct let později 1200 kilometrů čtverečních anektoval, zhruba 510 kilometrů čtverečních kontroluje Sýrie. Z pohledu mezinárodního práva je anexe nelegální. Pozorovatelská mise OSN vznikla roku 1974 a má přes 1400 členů.
Tagy: Sýrie terorismus OSN Izrael výkupné únosy teroristické organizace Golandské výšiny rukoumí
Zdroje: ČTK
17. 2. 2019 19:27 - Komentáře - 0
Je SPD největší obětí cílených útoků, nenávisti a agrese? Může být Tomio Okamura dobrým bojovníkem proti extremismu? A co na to Jaromír Balda? více
17. 2. 2019 16:35 - Aktuality - 0
Premiér Andrej Babiš ve svém hnutí ANO obhájil pozici předsedy. Přestože ale neměl protikandidáta, nedostal hlasy tak vysokého počtu delegátů jako na předchozích sněmech. Hlasovalo pro něj 206 z 238 přítomných delegátů, tedy 86,5 procenta. Křeslo prvního předsedy obhájil Jaroslav Faltýnek, který získal 190 hlasů od 237 přítomných delegátů, tedy zhruba 80 procent hlasů. Také neměl protikandidáta, protože oba konkurenti - středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál - z volby odstoupili. více
17. 2. 2019 13:44 - Magazín - 0
Optimismus prodlužuje život, zlepšuje zdravotní stav a pomáhá lidem posílit vztahy. Jenže co dělat, když je člověk od přírody pesimista? Podle vědců jde náš postoj ke světu změnit a v optimismu se vycvičit. více
17. 2. 2019 09:32 - Magazín - 0
Když se špatně napnou struny, explodují housle umělci v rukou. Tedy alespoň ty ledové, které vyrábí americký sochař ve velkém iglú v italských Alpách. Odměnou jemu i posluchačům je unikátní zvuk, který vydávají. Když doslouží, rozbije je kladivem nebo vystaví na slunci. více
poslední komentáře | vstup do diskuze (celkem 0 příspěvků)