Radek John znovu investigativním novinářem. Povede publicistiku v Soukupově firmě

- Aktuality autor: Michal Polák

Lídr Věcí veřejných Radek John nastupuje od listopadu jako vedoucí publicistického oddělení do vydavatelství Empresa Media. Dnes to sdělila výkonná ředitelka společnosti Kateřina Jelínková. Vydavatelství Empresa Media vlastní mediální magnát Jaromír Soukup. Společnost vydává týdeníky Instinkt nebo Týden, ale také časopisy pro mládež. 

Radek John

Radek John,zdroj: Mediafax

Předseda VV a někdejší ministr vnitra John ve Sněmovně šéfuje bezpečnostnímu výboru. Může tak přicházet do kontaktu s informacemi, které jsou v nějakém režimu utajení. Jako člen mandátového a imunitního výboru také má přístup například k žádostem policie o vydání poslanců k trestnímu stíhání a i do příslušných spisů, pokud si je výbor od policie vyžádá. 

John se vrací ke své původní novinářské profesi. "Jsem rád, že jsme se s Radkem domluvili a že bude pracovat pro nás. Radek John za svou novinářskou kariéru dokázal odhalit spoustu nešvarů, korupce... Jsem přesvědčen, že Radek bude významnou posilou nejen pro Týden a Instinkt, ale i pro další plánované projekty do budoucna,” uvedl šéfredaktor Týdne František Nachtigall. 

Není to první spolupráce Johna a Soukupa

Šéf VV přitom nastupuje do vydavatelství, jehož vlastník Soukup již dříve s VV spolupracoval. Jeho mediální agentura Médea zajišťovala pro VV nákup inzertního prostoru před volbami v roce 2010. Mediální magnát Soukup už dříve podporoval například Stranu zelených, později Demokratickou stranu zelených, spolupracoval i s ČSSD. V současnosti pomáhá s kampaní prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi

John (1954) působil od 80. let jako redaktor Mladého světa. Byl také dlouholetým scénáristou Filmového studio Barrandov a v televizi Nova spoluzakládal pořad Na vlastní oči, kde pracoval coby reportér. Později na Nově šéfoval publicistice. Napsal také několik knih. 

Předsedou VV je od roku 2009, poté, co se strana před dvěma lety dostala do Sněmovny, byl John jmenován ministrem vnitra. Za necelý rok byl ale odvolán z funkce a ve vládě zůstal jako vicepremiér odpovědný za boj s korupcí. Toto křeslo ale později sám opustil s tím, že necítí dostatečnou podporu. Od října 2010 je také členem zastupitelstva městské části Praha 5.

Tagy: Věci veřejné

Zdroje: ČTK