Radek John rezignuje na funkci ve vládě, naznačují zdroje z VV

- Aktuality autor: red

Zdroje z nejmenší vládní strany Věci veřejné naznačují, že vicepremiér a šéf strany Radek John rezignuje na funkci ve vládě. Podle informací ČTK se tento týden nedokázal shodnout s premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem na podobě týmu svých spolupracovníků ve funkci vicepremiéra pro boj s korupcí. O situaci od rána jedná poslanecký klub VV.

John, který se po odchodu z čela ministerstva vnitra, stal vicepremiérem s odpovědností za boj s korupcí, chtěl mezi svými spolupracovníky například někdejšího náměstka na vnitru Michala Moroze. Proti jeho výběru spolupracovníků se ale postavil premiér Nečas. Jejich spor nevyřešila ani úterní odpolední schůzka.

"Rozhodnutí teprve padne, ale John bude rezignovat," sdělil jeden z poslanců strany. Několik dalších tuto informaci potvrdilo. Podle jednoho z poslanců se však na jednání klubu "nic šokujícího" neděje.

Odchod předsedy VV z funkce ministra vnitra byl důsledkem poslední krize vládních stran, kdy Nečasova ODS žádala očištění resortu od lidí spojených s bezpečnostní agenturou "šedé eminence" VV Víta Bárty. Bárta sám opustil křeslo ministra dopravy. Vnitro nyní vede nestraník a bývalý policista Jan Kubice.

Tagy: Vláda rezignace vv

Zdroje: ČTK