Řada míst se na Silvestra stala dějištěm neštěstí

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Nejen sváteční atmosféra a očekávání spojená s příchodem Nového roku provázely letošní oslavy. Řada míst se stala dějištěm neštěstí, z nichž nejtragičtější se odehrálo hodinu po půlnoci v Abidžanu v Pobřeží slonoviny. Tady bylo v davu ušlapáno nejméně 60 lidí, převážně dětí a mladistvých. Jednu dětskou oběť hlásí Filipíny, druhé dítě utrpělo vážná zranění, kromě toho místní nemocnice přijaly několik stovek zraněných petardami. Po jedné oběti hlásí také Thajsko a Francie. 

Pobřeží Slonoviny

Pobřeží Slonoviny,zdroj: arabnews.com

V Abidžanu, ekonomické metropoli západoafrického státu Pobřeží slonoviny, vypukla tlačenice před hlavním vchodem na velký stadion, kde se sešli lidé, aby sledovali novoroční ohňostroj. Podle některých informací bylo zraněno až 200 lidí a bilance nemusí být konečná. 

Celkem 413 zraněných a nejméně jedno mrtvé dítě si vyžádaly silvestrovské a novoroční oslavy na Filipínách. I když jde o mírný pokles v porovnání s loňským rokem, Filipíny stále patří mezi asijské země, kde oslavy příchodu nového roku nesou nejvyšší riziko zranění nebo i smrti. 


Desítky zraněných

Mezi zraněnými je podle údajů filipínského ministerstva zdravotnictví i sedmiletá holčička, kterou na ulici do hlavy zasáhla zbloudilá kulka vypálená původně na oslavu do vzduchu. Dívka bojuje v nemocnici o život, napsala agentura AP. Podle lékařů se zatím nepodařilo vyjmout jí střelu z hlavy a panují obavy, že nepřežije. Další dítě zabila střepina z náboje odpáleného z podomácku vyrobené střelné zbraně. 

Ve francouzském Štrasburku zemřel dvacetiletý muž, kterého v noci na dnešek během oslav Silvestra těžce zranila petarda. Zatímco v Paříži je jejich odpalování zakázáno, na východě Francie si místní tradice odpalování zábavní pyrotechniky každoročně vyžádá desítky zraněných. Od pondělí zatím vyhledala lékařskou pomoc dvacítka osob, uvedla agentura AFP. 

Dvaadvacetiletý britský turista byl zastřelen, když tančil na novoroční párty na pláži jednoho z oblíbených ostrovů na jihu Thajska. Muž se stal patrně náhodou obětí střelby, která propukla po šarvátce mezi příslušníky dvou znepřátelených thajských gangů, uvedla agentura AP s odvoláním na místní policii.

Tagy: smrt Nový rok oslavy Silvestr

Zdroje: ČTK