Rada ČRo odměnila ředitele trojnásobkem platu. Proč to nebylo víc? ptá se náměstek

- Aktuality autor: Petr Kubec

Odměnu ve výši 456 tisíc korun přiřkla Rada Českého rozhlasu (ČRo) generálnímu řediteli Peteru Duhanovi. Jedná se o bezmála trojnásobek jeho měsíčního platu. Maximální možná výše odměny je však 480 tisíc korun - náměstek generálního ředitele René Zavoral proto obratem požádal Radu, aby předložila konkrétní stížnosti na program, na základě kterých odměnu zkrátila.

Peter Duhan

Peter Duhan,zdroj: Profimedia.cz

"Chtěl jsem poděkovat za vstřícnost," uvedl na zasedání Rady Duhan, který ale upozornil na to, že by mělo být vedení rozhlasu seznámeno s reakcemi Rady na stížnosti posluchačů ještě před jejími veřejnými zasedáními. Podle Duhana tomu tak nyní není. Generální ředitel rozhlasu má každý půlrok nárok na odměnu po splnění čtyř kritérií, které mají různou váhu. Mezi ně patří dodržování Kodexu a Statusu ČRo, dodržování usnesení rady, dosažení podílu Českého rozhlasu na trhu 21 a půl procenta a dodržování časového harmonogramu restruktualizace. Rada dnes ponížila o pět procent první z nich.

Kromě odměny schválila dnes Rada mimo jiné výroční zprávu o hospodaření v roce 2013. Rozhlas loni hospodařil s čistým ziskem 3,4 milionů korun.

Vedení rozhlasu také Radě oznámilo, že již začalo s novou větší vlnou oslovování neplatičů, kterou avizovalo na minulém zasedání rady. Podle náměstka generálního ředitele Michala Koliandra zatím bylo osloveno 62 tisíc lidí.

Tagy: média Česko ředitel finance odměna generální ředitel ČR rádio Český rozhlas

Zdroje: ČTK