Pyrotechnici zkusí proniknout do trosek muničního skladu

- Aktuality autor: Lukáš Vincourek

Pyrotechnici by se dnes odpoledne měli dostat k troskám muničního skladu ve Vrběticích, který vybuchl ve čtvrtek. Počítá se s vjezdem obrněných vozidel včetně speciálního tanku hasičů. Událost si vyžádá pravděpodobně několikatýdenní zásah. Dva lidé jsou stále pohřešováni.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Chystaný zásah nicméně i nadále komplikují podmínky v epicentru výbuchu, kde až do pátku zuřil požár. "Dá se předpokládat, že bude otázkou několika týdnů, než bude celý prostor zasanován a bude tak bezpečný, aby se v něm mohli pohybovat týmy, které budou dělat samotné ohledání místa činu," uvedl vedoucí týmu pyrotechniků Milan Doleček.

Do lokality nadále nesmí vstupovat nikdo nepovalný. Desítky policistů jsou stále rozmístěny v okruhu asi dvou kilometrů a celou oblast nepřetržitě střeží. Uzavřený je preventivně i celý areál bývalých Vlárských strojíren, odkud byly ve čtvrtek evakuovány stovky lidí. Příjezdové cesty jsou nicméně průjezdné. Záchranáři informovali i obyvatele sousedních obcí, kterým by ale podle policie vzhledem k tomu, že areál je v údolí a v dostatečné vzdálenosti od zástavby, nemělo hrozit nebezpečí.

Dva zaměstnanci ostravské společnosti Imex Group, která má sklad pronajatý, jsou stále nezvěstní.

Tagy: Česko výbuch továrny muniční sklad

Zdroje: ČTK,Vlastní