Dnes je středa 22. dubna 2026., Svátek má Evžénie
Počasí dnes 12°C Skoro jasno

Putinova inspekce v Soči pokračuje. Po lyžování se prohání po ledě s hokejkou

5. 1. 2014 – 11:17 | Zpravodajství | Lucie Hyblerová

Putinova inspekce v Soči pokračuje. Po lyžování se prohání po ledě s hokejkou
Vladimir Putin hraje hokej zdroj: Profimedia

Ruský prezident Vladimir Putin si osobně vyzkoušel kvalitu ledu v hokejové hale v Soči, určené pro nadcházející zimní olympiádu. Jeho tým, v němž nechyběla například běloruská hlava státu Alexandr Lukašenko nebo někdejší hokejové hvězdy Vjačeslav Fetisov a Alexandr Jakušev, v sobotu zvítězil 12:3.

Putin, který se rád v médiích prezentuje jako "silný muž", si v Soči již v pátek za doprovodu šéfa vlády Dmitrije Medveděva zalyžoval. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov nedávno prohlásil, že ruský prezident chce provést "totální inspekci připravenosti olympijských objektů a infrastruktury na olympiádu". 

Olympiáda v Soči, která začne 7. února, je Putinův zaslíbený projekt. Na vybudování sportovišť a zázemí země investovala podle odhadů v přepočtu přes jeden bilion korun, což ze Soči dělá nejdražší olympijské hry v dějinách. 

Předchozí článek

Pražské Výstaviště zažije významnou přestavbu. Novou podobu dostanou i cesty a okolí areálu

Následující článek

Zřejmě budoucí premiér Sobotka chystá změny ve vedení Úřadu vlády

Nejnovější články