Putin udělí vojákům vyznamenání za obsazení Krymu

- Aktuality autor: Petr Kubec

Vladimir Putin udělí ruským vojákům, kteří se účastnili obsazení Krymu, státní vyznamenání. Ruský prezident to uvedl v rozhovoru pro televizi Rosijja. Putin dále v televizním pořadu mluvil o normalizaci vztahů Moskvy se Západem a o situaci v NATO.

Vladimir Putin

Vladimir Putin,zdroj: Profimedia.cz

Vladimir Putin během interview naznačil, že právě volba Stoltenberga, který nastoupí do funkce letos v říjnu, by mohla pomoci vylepšit vztahy pošramocené nynější krizí na Ukrajině. "Máme velmi dobré vztahy včetně těch osobních. Jde o velmi seriózní, odpovědnou osobu," řekl ruský prezident. "Ale uvidíme, jak se tyto vztahy budou rozvíjet, když bude v nové funkci," dodal Putin.

Ruské vztahy s nynějším šéfem NATO Andersem Foghem Rasmussenem jsou v posledních měsících velmi napjaté. Putin navíc tento týden během své debaty s občany obvinil nynějšího šéfa NATO, že si ještě jako dánský premiér nahrával jejich soukromou schůzku a prozradil její obsah médiím. Mluvčí NATO ihned tato obvinění označila za "naprostý nesmysl".

Podle ruského vůdce není důvod, proč by se vztahy mezi Západem a Ruskem nemohly zlepšit. "To ale nezáleží na nás. Nebo jen na nás. Záleží to na našich partnerech," prohlásil prezident. Vrátil se i k březnovému ruskému obsazení Krymu a zmínil, že některým ruským vojákům, kteří se na operaci podíleli, udělí státní vyznamenání.

Tagy: Rusko NATO krize na Krymu

Zdroje: ČTK