Putin přijal výzvu Eltona Johna. Navrhl mu schůzku

VIDEO - Aktuality autor: pal

Ruský prezident Vladimír Putin telefonoval britskému zpěvákovi Eltonu Johnovi a navrhl mu setkání. Zpěvák totiž nedávno prohlásil, že by se s prezidentem setkal a že by si rád promluvil o jeho názorech na práva homosexuálů. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. 

Elton John na koncertě v Rusku

Elton John na koncertě v Rusku,zdroj: Profimedia.cz

Zpěvák se ale minulý týden stal obětí žertu, když se dva ruští komici vydávali za Putina a jeho mluvčího - a nahraný rozhovor pak odvysílali v televizi.

Tentokrát mluvčí Peskov potvrdil, že se telefonát mezi Putinem a Eltonem Johnem doopravdy uskutečnil, a že během něj Putin zpěváka požádal, aby se necítil předchozím žertem uražen.

Rusko v červnu 2013 schválilo kontroverzní zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží. Elton John během návštěvy na Ukrajině tento krok podrobil kritice a Putinův postoj ke gayům označil za předpojatý a směšný.

"Rád bych se s Putinem setkal," řekl zpěvák. "Nejspíš je to bláhové. Možná se mi pak vysměje za zády a označí mě za úplného idiota," dodal.

Elton John koncem loňského roku uzavřel sňatek se svým partnerem Davidem Furnishem. Před devíti lety vstoupili do registrovaného partnerství.

Tagy: Rusko zahraničí ruský prezident ruská politika práva homosexuálů

Zdroje: ČTK