První viník v kauze obětí pančovaného alkoholu už sedí ve vazbě

- Aktuality autor: red

V souvislosti s otravou několika lidí metylalkoholem v Moravskoslezském kraji policie obvinila 36letého muže z Havířova na Karvinsku. Muže policie viní z trestného činu proti životu a zdraví, přesnou právní kvalifikaci však teď nechce upřesnit. Obviněný už je ve vazbě. Pití nekvalitního a zřejmě nelegálně upraveného alkoholu si pravděpodobně vyžádalo tři lidské životy. Na jižní Moravě byl navíc hospitalizovaný muž, u něhož mají lékaři podezření na stejnou otravu.

"Jde o muže, který je hospitalizovaný na jižní Moravě, ale na Moravskoslezský kraj, respektive Havířov má vazby," doplnila mluvčí. V nemocnicích tak nyní leží už šest lidí s podezřením na otravu metylalkoholem, čtyři lidé jsou v nemocnici v Havířově na Karvinsku, jeden pacient leží v Orlové a další podle nových informací policie ve zdravotnickém zařízení na jižní Moravě.

Stav většiny hospitalizovaných je vážný a hrozí jim trvalé následky, včetně poškození zraku. U pacientů přijatých do havířovské nemocnice se už lékařům podařilo dostat jed z těla, u muže v Orlové jsou hodnoty minimální.

Podle Štětínské policie v souvislosti s obviněným mužem zajistila při provedených prohlídkách věci důležité pro trestní řízení. "Budou podrobeny znaleckému zkoumání," řekla mluvčí. Doplnila, že u dalších vyžádaných rozborů kriminalisté dosud neobdrželi výsledky. Předběžné výsledky pitvy zatím potvrdily jen úmrtí devětapadesátileté ženy na otravu metylalkoholem. Zda i další dva muži 59 a 62 let zemřeli na intoxikaci, zatím není potvrzeno.

Zdroje: ČTK