První prezidentská debata druhého kola rozpálila kandidátům tváře

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Dnešní první společná rozhlasová debata ani jednoho z prezidentských finalistů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga ničím nepřekvapila. Po jejím skončení sice oba měli tváře pořádně rozpálené, bylo to ale spíše horkem ve studiu. Oni sami byli v klidu, vypadali spokojeně a snažili se nedat na sobě znát únavu z prezidentské kampaně. Stejné otázky i odpovědi prý slyšeli už mnohokrát. Přesto se na příští klání těší, shodli se.

Zeman a Schwarzenberg

Zeman a Schwarzenberg,zdroj: Mediafax

"Klidná, věcná diskuse. Otázky, na které jsme odpovídali oba už asi stokrát," řekl Zeman s tím, že nic nového v dnešní diskusi nezaznamenal. "Pocit docela dobrý, normální, nic zvláštního," odpověděl na stejnou otázku Schwarzenberg s tím, že nic zvláštního dnes nezaznělo.

Na příští setkání se Zeman i Schwarzenberg těší. "Samozřejmě," řekl stručně Schwarzenberg. To Zeman byl epičtější, když prohlásil, že debaty má rád, protože to je výměna argumentů. "Voliči sami mohou rozhodnout, kdo spíše říká nejasné fráze a kdo říká konkrétní argumenty," vysvětlil.

Zeman si zakouřil s pracovníky rozhlasu

Únavu ani jeden nepřipustil. Jednání vlády bylo podle Schwarzenberga úmornější, není tedy důvod, aby byl unavený z jedné diskuse. Přiznal, že je nadšen z toho, když ho podporují mladí lidé. "Byl to krásný zážitek, je to opravdu radost, na vysokých školách a tak," popsal své pocity z kampaně. V čase do voleb se zaměří na ty, kdo ještě nejsou rozhodnuti. Ti, kteří mají jasno, ti během dvou týdnů stanovisko nezmění. Chce se obrátit i na ty, kteří v prvním kole voleb nehlasovali, a nevadí mu, že se Zeman chce zaměřit v kampani více také na internet, kde dosud sbíral body hlavně nynější místopředseda vlády.

"Já bych si přál, aby mimo jiné šli k volbám i ti, kdo v prvním kole nešli. Protože teď už nebudou volit největší dobro, ale nejmenší zlo. Oni sami si musejí rozhodnout, zda jeden z těchto dvou kandidátů je horší než ten druhý," shrnul své přání Zeman, než se vydal před budovu Českého rozhlasu, kde si spolu s členy svého volebního štábu zakouřil.

Tagy: kampaň schwarzenberg zeman prezidentské volby druhé kolo debata

Zdroje: ČTK