První dámě Francie je líp, zotavuje se ve Versailles

- Aktuality autor: Danica Klein

Valérii Trierweilerové se podle jejího životního partnera, francouzského prezidenta Françoise Hollandea, už daří lépe. Prezident to řekl na jeden z dotazů během návštěvy Nizozemska. Hollande se ale vyhnul odpovědi na otázku, zda Trierweilerová, kterou otřásla zjevná prezidentova nevěra, stále zůstává první dámou Francie. 

Valerie Trierweilerová

Valerie Trierweilerová,zdroj: Profimedia.cz

Hollande během návštěvy Nizozemska řekl, že Trierweilerová nyní odpočívá v loveckém zámečku Pavillon de La Lanterne, který je součástí zámeckého areálu ve Versailles u Paříže a od roku 2007 slouží jako prezidentské útočiště. 

"Valérii Trierweilerové se daří lépe a v tuto chvíli odpočívá v rezidenci Lanterne," řekl šéf Elysejského paláce. "Nemám další komentáře," dodal. 

Trierweilerová v sobotu po několika dnech opustila pařížskou nemocnici, kde skončila po zprávách médií o důvěrném vztahu Hollandea s herečkou Julií Gayetovou. 

Hollande se na společné tiskové konferenci s nizozemským premiérem Markem Ruttem vyhnul odpovědi na dotaz, zda Trierweilerová zůstává první dámou a za otázku pouze poděkoval. 

Nízká obliba u veřejnosti

Zprávy o aféře s Gayetovou Hollande doposud nepotvrdil, ani nevyvrátil. To vyvolává spekulace, zda Trierweilerová bude i nadále zaujímat neoficiální postavení první dámy Francie a doprovázet prezidenta při státních návštěvách. 

Hollande nastoupil do prezidentského úřadu v květnu 2012, jeho nynější obliba u veřejnosti je však velmi nízká. Podle posledního průzkumu společnosti Ifop zveřejněného o víkendu je s Hollandem jako prezidentem spokojeno 22 procent respondentů. To je stejně nízká hodnota jako v předchozím průzkumu před měsícem. 

Tagy: aféra první dáma francouzský prezident

Zdroje: ČTK