Prudký déšť a kroupy potrápily Prahu, hořela i tramvaj

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Silný déšť doprovázený kroupami zaměstnal po prudké bouři v pondělí odpoledne i pražské hasiče. Museli zasahovat u hořící tramvaje, uvízlých vozů na Černém Mostě nebo zatopeného eskalátoru ve stanici metra Můstek.

Informovala o tom mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Škodu za zhruba sto tisíc korun způsobil požár tramvaje ve vozovně v Patočkově ulici. "Řidič někde na trase vjel do velmi hluboké louže, voda se dostala do elektrického systému stroje a začalo se z něj kouřit. Řidič proto nechal cestující vystoupit a dojel do vozovny, kde začala tramvaj hořet," vysvětlila mluvčí. Zásah prý netrval dlouho, nikdo nebyl zraněn. 

Vstup do metra na Můstku uzavřen

V podjezdu v Chlumecké ulici u Černého mostu asistovali hasiči u vyproštění dvou aut, které tam uvěznil náhlý příval vody. "Škoda tam bude také přesahovat 100 tisíc korun, ale není ještě přesně vyčíslena," podotkla Adamcová. 

Komplikace zaznamenali i cestující, kteří chtěli jet metrem ze stanice metra Můstek uprostřed Václavského náměstí. Voda tam natekla do eskalátorů, vstup do metra tak byl uzavřen. Provoz podzemky ale narušen nebyl, lidé mohli do stanice vejít z dolní části náměstí. 

"Dále jsme registrovali už jen menší výjezdy. Třikrát jsme čerpali vodu ze sklepů a odstraňovali jsme spadlý strom ze silnice," dodala mluvčí.

Tagy: déšť Praha hasiči metro bouřka

Zdroje: ČTK