Provozovatel vsetínské restaurace skrýval přes 100 litrů pančovaného alkoholu

- Aktuality autor: Michal Polák

Policie odhalila ve Vsetíně další sklad pančovaného alkoholu. V jedné garáži ukrýval v kanystrech přes sto litrů čtyřiačtyřicetiletý provozovatel vsetínské restaurace. Nekolkovaný alkohol přelitý do originálních lahví poté prodával zákazníkům, řekla dnes mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Lahve. ilustrační foto.

Lahve. ilustrační foto.,zdroj: ThinkStock

Na podezřelý alkohol v garáži policii upozornil jeden z občanů města. Při prohlídce plechové garáže, kterou měl pronajatou zmíněný čtyřiačtyřicetiletý muž, policie objevila pančovaný alkohol. V restauraci zajistila dalších několik litrů lihoviny a téměř 300 krabiček nekolkovaných cigaret. "Rozborem jsme zjistili, že alkohol neobsahuje jedovatý metanol. Provozovatele restaurace jsme obvinili z trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží," uvedla Javorková. 

Policisté zjistili, že nekolkovaný alkohol, převážně rum, borovičku a peprmintový likér, do vsetínské restaurace dodával majitel restaurace v Kateřinicích, který byl z porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží obviněn už v září. Už tehdy policie zjistila, že muž distribuoval pančovaný alkohol i do restaurace v nedaleké Bystřičce. 

"V těchto dnech bylo jeho trestní stíhání rozšířeno. Oba muži jsou stíháni na svobodě a za zmíněný trestný čin jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody," uvedla vsetínská policejní mluvčí.

Tagy: vsetin garáž

Zdroje: ČTK