Provoz na silnicích komplikuje silný nárazový vítr

- Aktuality autor: Danica Klein

Dopravu na silnicích ve Zlínském kraji dnes ráno místy komplikuje náledí. Viditelnost navíc snižuje mlha. Nárazový vítr může ráno komplikovat dopravu v Libereckém kraji, silničáři doporučují upravit rychlost při jízdě po rychlostní silnici mezi Libercem a Prahou.

Silný nárazový vítr

Silný nárazový vítr,zdroj: Redakce

Moravskoslezský kraj

Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou dnes sjízdné, zvláště ve vyšších polohách by ale řidiči měli jezdit se zvýšenou opatrností. Hlavně v úsecích krytých inertním posypem může ležet ujetá vrstva zmrzlého sněhu. V některých oblastech kraje zejména na Novojičínsku, Frýdecko-Místecku a Karvinsku je mlhavo. Vyplývá to z informací silničářů.

"Noc byla klidná. Nenapadl už žádný další sníh a je předpoklad, že klid bude i nadále. Po včerejšku (po úterý) se všechno vrátilo k normálu, nejsou hlášeny žádné problémy," řekla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.

Průjezdná bez komplikaci je i silnice I/56 mezi Ostravicí na Frýdecko-Místecku a slovenským Klokočovem, kterou ve středu zablokovaly uvízlé kamiony. Teploty se pohybují většinou od minus šesti stupňů Celsia do nuly.

Zlínský kraj

Dopravu na silnicích ve Zlínském kraji dnes ráno místy komplikuje náledí. Viditelnost navíc snižuje mlha. Na některých silnicích druhé a třetí třídy na Vsetínsku leží ujetý sníh krytý posypem. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před náledím platí v regionu až do 10:00.

Ostatní komunikace v kraji jsou většinou holé, mokré a po chemickém ošetření. Na náledí by si měli řidiči dát pozor například u obcí Nivnice a Dolní Němčí či na silnici I/50 u Starého Hrozenkova na Uherskohradišťsku, kde sníh na vozovkách ve středu dlouho nevydržel. Opatrnost je na místě i na dalších místech, například na silnicích druhé a třetí třídy na Zlínsku.

V kraji je polojasno až oblačno, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus pěti do minus jednoho stupně Celsia. Odpoledne podle meteorologů stoupne až na plus šest stupňů Celsia. Vydatnější srážky podle předpovědi dnes region nečekají, ojediněle slabě pršet by mohlo až k večeru. Občasný déšť a na horách sněžení slibují meteorologové v pátek.

Liberecký kraj

Nárazový vítr může ráno komplikovat dopravu v Libereckém kraji, silničáři doporučují upravit rychlost při jízdě po rychlostní silnici mezi Libercem a Prahou. Ojediněle se mohou také vyskytnout mrznoucí mlhy. Silnice jsou jinak suché a vymrzlé, teploty jsou mezi nulou a minus třemi stupni Celsia.

V noci bylo skoro jasno až polojasno, přes den bude přibývat oblačnost.Odpoledne a večer by mělo občas pršet, ve vyšších polohách sněžit. Přes den teploty vystoupají na čtyři až sedm stupňů Celsia, nad nulu se dostanou i na horách.

Tagy: počasí ČHMÚ kraje silný vítr

Zdroje: ČTK