Provoz na D1 zastavila vážná nehoda kamionů a osobního auta

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Vážná dopravní nehoda dvou kamionů a osobního auta zastavila ve čtvrtek odpoledne provoz na prvním kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Informovali o tom pracovníci Ředitelství silnic a dálnic.

Podle mluvčí pražské záchranné služby Jiřiny Ernestové byl při nehodě vážně zraněn řidič osobního auta. Provoz na dálnici musel být krátce po nehodě úplně přerušen, po 15:00 se podařilo zprovoznit dva pruhy. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. 

Havárie se stala na Brněnské ulici, asi 200 metrů před šeberovským sjezdem. Mluvčí pražské policie Eva Miklíková řekla, že se vozidla srazila, když jeden řidič přibrzdil, aby před sebe pustil auto z připojovacího pruhu. Některé vozy jedoucí za ním situaci nezvládly a tři se srazily. 

Řidič osobního auta zůstal pod kamionem

V osobním autě zůstali zaklíněni dva lidé, které museli vyprostit hasiči. "Řidiče osobního automobilu bylo možné vyprostit až po nadzvednutí kamionu jeřábem," sdělila ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Dodala, že na místo dorazily dva hasičské zásahové automobily s hydraulikou, jeden automobilový jeřáb a dvě cisterny. 

"Řidič utrpěl vážná vícečetná poranění a byl předán do péče zdravotníků vinohradské nemocnice," řekla mluvčí záchranky Ernestová. Podle záchranářů museli být hospitalizováni i další dva účastníci nehody, sedmadvacetiletý muž s úrazem hlavy a o rok mladší muž se zhmožděným hrudníkem. 

Další okolnosti nehody policie vyšetřuje, zatím nebyla vyčíslena škoda, není ani známo, zda byl někdo z řidičů pod vlivem alkoholu. 

V době přerušení provozu se na dálnici tvořily dlouhé kolony, protože na objízdné trasy policie nepouštěla kamiony. Podle policistů se nyní jezdí ve dvou pruzích, ve třetím pokračuje odstraňování havarovaných vozidel.

Tagy: nehoda doprava D1 kamiony

Zdroje: ČTK