Propad národní měny. Koruna je nejslabší od půlky ledna

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Koruna si dnes připsala další ztráty a dnešní obchodování zakončila na nejslabších úrovních od poloviny ledna. K euru proti středečnímu závěru ztratila deset haléřů na 25,81 Kč/EUR a vůči dolaru si pohoršila o 15 haléřů na 20,88 Kč/USD, vyplývá z údajů serveru Patria Online. Koruna postrádá domácí stimuly, na světových trzích ale podle analytiků přetrvává špatná nálada a investoři ve velkém přecházejí k bezpečným aktivům.

Nejistotu na trhy tentokrát vlila hlavně čerstvá makroekonomická čísla z USA. "Nechuť investorů do rizika se však odrazila i na měnách v našem regionu," uvedl Martin Tesař z Patria Online.

Koruna, která ještě dopoledne sbírala zisky vůči euru až k 25,60 Kč/EUR, podle Tesaře po datech o celkovém výkonu ekonomiky USA a z amerického trhu práce ihned otočila do ztrát. "Vůči euru tak koruna oslabila na úrovně, kde se neobchodovala od 12. ledna letošního roku," uvedl.

Podobně si vedly další regionální měny. "Maďarskému forintu nepomohly ani relativně dobré aukce státních dluhopisů, větším ztrátám na polském zlotém pak bránila státní banka BGK," uvedl Jiří Škop z Komerční banky.

Tagy: Koruna Euro ztráty

Zdroje: ČTK