Promítání Batmana doprovázejí incidenty. Policie v USA zatýká lidi

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Nejméně tři lidé byli ve Spojených státech od neděle zatčeni při incidentech spojených s promítáním filmu Temný rytíř povstal. Incidenty odrážejí podle agentury AP napětí diváků i zvýšená bezpečnostní opatření po krvavé střelbě v pátek v Denveru při projekci právě tohoto filmu.

Diváci v Sierra Visa ve státě Arizona zpanikařili, když se uvaděči při promítání snažili zvládnout zřejmě opilého sedmadvacetiletého muže. Podle místní policie nastala "masová hysterie" a asi 50 lidí z kina uprchlo. Michael William Borboa byl posléze zatčen kvůli výtržnictví a zastrašování okolí.

V Norwalku v jižní Kalifornii byl v kině zatčen muž, který si podle svědků stěžoval, že promítání filmu ještě nezačalo a dělal narážky na střelbu v Coloradu. Když film stále nezačínal, dvaapadesátiletý Clark Tabor se prý ptal okolí, zda to nemá "spustit jako v Coloradu". Posléze se dotazoval, jestli "někdo nemá zbraň". Policisté prohledali ruksak, který měl sebou, a žádné zbraně v něm nenalezli.

Měl je ale Timothy Courtois ve státě Maine, kterého policie v pondělí zastavila kvůli rychlé jízdě. V autě měl samopal AK-47, čtyři pistole, munici a novinové výstřižky o krveprolití v Coloradu. Den předtím viděl film Temný rytíř povstal a policistům řekl, že je na cestě zastřelit svého bývalého zaměstnavatele. Policisté ho zatkli.

Tagy: premiéra USA incident

Zdroje: ČTK