Prolhaná a těhotná. Nejrozhádanější zastupitelstvo má Příbram

- Aktuality autor: art

Vedením Příbrami zmítá hysterická válka mezi zastupiteli z hnutí ANO. Tamní starosta Jindřich Vařeka veřejně prohlásil revoltující zastupitelku Jitku Stefanidesovou, která měla vlastní hlavu a odmítla plnit rozkazy ANO, za prolhanou osobu a vyzval ji k odchodu. Opozice je naštvaná, vadí ji dohady i to, že starosta nebere ohled na požehnaný stav rebelky. 

Jitka Stefanidesová na předvolebním poutáku se svou sokyní Alenou Ženíškovou a šéfem ANO Andrejem Babišem

Jitka Stefanidesová na předvolebním poutáku se svou sokyní Alenou Ženíškovou a šéfem ANO Andrejem Babišem,zdroj: Facebook

Stefanidesová poprvé naštvala příbramské ANO hned na ustavujícím jednání zastupitelstva kvůli tomu, že s dalším kolegou z ANO Vladimírem Dandou odmítla při volbě první místostarostky podpořit svým hlasem kandidátku hnutí Alenu Ženíškovou.

Ženíšková křeslo získala a Stefanidesová byla vyzvána ke složení mandátu. Nyní její odchod znovu požaduje Vařeka a to kvůli internetové diskuzi, v níž Stefanidesová tvrdila, že o funkci místostarostky nebo jakoukoli další nestála.

Starosta ale tvrdí, že revoltující zastupitelka lže. Křeslo, které připadlo Ženíškové, prý Stefanidesová chtěla a spřádala kvůli tomu intriky. Jenže ho nedostala, protože podle jeho slov selhala při volební kampani.

"Paní Stefanidesová, jste prolhaná osoba, hnutí ANO dlouho tyto informace zadržovalo, ale vy jste si naši zdrženlivost v této věci, která trvala téměř čtyři měsíce, vyložila jako naši slabost. Takže vám říkám nahlas, veřejně a před svědky, že jste prospěchářka, lhářka a šiřitelka pomluv, což můžeme kdykoliv dokázat a prokázat," oznámil Vařeka.

Stefanidesová se brání, že jsou to nesmysly a naopak útočí na starostu, že ji na vyprovokované schůzce nechal nahrát a teď to proti ní používá jako důkaz. Kdyby věděla, co v rámci ANO v Příbrami propukne, nikdy by Vařekovi nominaci nedala. "Kdybych věděla, co bude pár měsíců po volbách, tak bych to vzala okamžitě zpět," prohlásila.

Příbram je aktuálně zřejmě nejrozhádanějším městem. Petr Kareš z opoziční Šanci pro Příbram tvrdí, že nic podobného v zastupitelstvu za 12 let práce nezažil. Exstarosta a sociální demokrat Josef Řihák zase kritizuje Vařeku za to, že nebere ohled na těhotenství rebelky. "Měl byste se k ní chovat, ať si o ní myslíte cokoli, trošku jinak," vytkl starostovi. 

Stefanidesová-a-Vařeka

Stefanidesová a Vařeka se na předvolebním poutáku usmívali bok po boku,zdroj:Archiv

Tagy: Česko Příbram hnutí Ano komunální politika

Zdroje: ČTK