Prohlášení maminky Jáchyma je pravdivé. Vondra má nemanželské dítě

- Aktuality autor: Danica Klein

Senátorka za ODS Veronika Vrecionová dnes přiznala, že otcem jejího dospělého syna je ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Uvedla to v prohlášení zveřejněném na svých stránkách, kterým reagovala na dotazy médií. Vondra informaci potvrdil. Oba se podle serveru Týden.cz shodli, že se je někdo zřejmě snažil poškodit před nadcházejícím kongresem ODS.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Prohlášení maminky devatenáctiletého Jáchyma je pravdivé. Příběh považuji za ryze soukromou záležitost, ve kterém všichni zúčastnění sledovali nejlepší zájem všech svých dětí a jejich rodin," uvedl ministr obrany.

Diskreditace?

Senátorka se informace o svém nyní již plnoletém synovi rozhodla zveřejnit poté, co se jí dotazovali novináři. "Stejně tak mi bylo některými 'dobrými přáteli' naznačováno, že na mě údajně existuje nějaký kompromitující materiál," vysvětlila Vrecionová.

Serveru Týden.cz řekla, že ji někdo chce před kongresem ODS zdiskreditovat. "Je zajímavé, že se o tom hovoří den před kongresem ODS a navíc ve chvíli, kdy jsem oznámila, že se budu ucházet o post středočeské hejtmanky," řekla Vrecinová. Na otázku, kdo by měl zájem o její diskreditaci, odmítla být konkrétnější.

Vliv na kariéru? Ne!

Terčem může být podle Vrecionové i Vondra. "Vše zapadá do předkongresových hrátek účelově namířených proti mé osobě," řekl ministr. Obě rodiny jsou podle prohlášení Vrecinové s tím, kdo je Jáchymův otec, seznámeny. "Jáchym se narodil v roce 1992, s mým současným manželem společně žijeme od začátku roku 1993," uvedla senátorka. S nynějším manželem se prý seznámila krátce po narození dítěte a je to také otec senátorčiny dcery.

Rodina prý s Vondrou udržuje korektní vztahy a politička vyloučila, že by měl nynější ministr vliv na její kariéru. "V době, kdy jsem se rozhodla vstoupit do politiky, byl Alexandr Vondra pouze řadovým senátorem a nemohl můj vstup do politiky nijak ovlivnit," napsala v prohlášení.

Ministr Vondra má s manželkou Martinou, která pracuje jako učitelka na základní škole, tři děti. Syn Vojtěch se narodil v roce 1991, dcery Anna a Marie v letech 1993 a 1996.

Tagy: ODS vondra

Zdroje: ČTK