Proces s bestií vzbuzuje silné emoce na sociálních sítích

- Aktuality autor: Danica Klein

Proces s norským atentátníkem Andersem Behringem Breivikem, který dnes pokračuje třetím dnem, vyvolává emoce na internetových sociálních sítích. Na facebooku se vyjadřuje nejen množství odpůrců tohoto pravicového extremisty, ale také stovky jeho stoupenců.

Facebookovou stránku "I HATE Anders B Breivik" (Nenávidím Anderse B. Breivika) ohodnotilo k dnešnímu ránu pomocí funkce To se mi líbí 2067 uživatelů, stránku "Fuck You Anders Behring Breivik" označilo zvednutým palcem již 3275 lidí.

Čtěte také: Zabiják Breivik si z věznice dopisuje se stoupenci

Nově však také existuje stránka "Free Breivik" (Svobodu pro Breivika), která "se líbí" 406 podpůrcům útočníka, jenž loni 22. července v Norsku zabil 77 lidí. Na této stránce je výmluvná fotografie Breivika s předpaženou pravicí zaťatou v pěst. Tímto vlastním extremistickým pozdravem se prezentuje každý den při příchodu k soudu.

V sekci fotografie jsou pak na zmíněné stránce k nalezení fotokoláže, které vraha znázorňují jako superhrdinu či se svatozáří. Autor stránky, jež byla vytvořena teprve v úterý, stránku popisuje jako diskusní platformu, která nepodporuje Breivikovy činy, ale jeho poselství.

Psali jsme: Breivik o atentátech: Udělal bych to znovu

Tagy: Facebook breivik

Zdroje: ČTK