Příčinou požáru kladenských pekáren mohla být nedbalost

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Příčinou rozsáhlého požáru v areálu pekáren La Lorraine na okraji Kladna mohla být nedbalost při rekonstrukčních pracích. K této verzi se vyšetřovatelé zatím nejvíce přiklánějí, sdělila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Škody byly dosud odhadovány na 50 milionů korun, podle mluvčí ale toto číslo ještě není definitivní a může se změnit.

Požár, ilustrační foto

Požár, ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Požár v pekárnách vypukl v pátek v 09:00 a jeho likvidace byla definitivně ukončena až dnes po 10:00. Hasiči ještě areál v noci kontrolovali termokamerami a prostory větrali. Žádné skryté ohnisko ale neobjevili a místo dnes dopoledne předali vyšetřovatelům, kteří ho až do podvečera zkoumali. "Pracují s několika verzemi příčin vzniku požáru, nejvíce se přiklánějí k verzi, že k požáru došlo kvůli nedbalosti při rekonstrukčních pracích," uvedla Kostková. Místní vyšetřování bylo ukončeno v 17:00, areál si pak převzal majitel.

Požár zachvátil dvoupatrovou budovu, která spojuje objekty vrátnice s areálem, a nový mrazák na pečivo, jenž je údajně největší v Evropě. V hořící budově byl také uskladněn polystyren. Hasiči dostali požár pod kontrolu po 11 hodinách, kdy začaly odjíždět některé jednotky. Záchranáři museli ošetřit osm lidí, kteří se nadýchali kouře. Šest z nich převezli do kladenské nemocnice k dalšímu vyšetření.

Společnost výstavbu obřího mrazáku za půl miliardy korun dokončila vloni. Do mrazáku se vejde 27.000 palet se zbožím. Podobný sklad má koncern jen v Belgii, ale menší. "Díky profesionálnímu zásahu hasičů se podařilo uchránit od poškození novou budovu velkokapacitního mrazicího skladu a také většinu důležitých výrobních prostor," řekl už v pátek ředitel tuzemské pobočky firmy La Lorraine Josef Láska.

Tagy: požár

Zdroje: ČTK