Přicházejí silné bouřky, už dnes zasáhly východ republiky

- Aktuality autor: Alina Holušová

V úterý zasáhnou Česko silné bouřky. Meteorologové očekávají i krupobití a poryvy větru. Na Zlínsko přišly bouřky s přívalovými dešti už v pondělí odpoledne. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia.cz

Podle meteorologů budou bouřky postupovat dál přes východní část republiky. Silnější bouřky se mohou dnes lokálně vyskytnout i na jihozápadě Čech, jak informovali meteorologové.

Ve Zlínském kraji odpoledne napršelo místy kvůli bouřkám na Zlínsku a Vsetínsku za hodinu i přes 40 milimetrů. Voda zaplavila sklepy a silnice. "Na Moravě, ve Slezsku a ve východních Čechách se vyvíjejí místy intenzivní bouřky. Postupují směrem k severozápadu, a proto se předpokládá, že se vyskytnou další silné bouřky zejména v kraji Vysočina a Pardubickém a Olomouckém kraji," oznámili meteorologové.

Výstraha pro úterý platí pro kraje Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Liberecký, Ústecký a Prahu od úterních 10:00 do 23:00. Ve zbytku republiky začíná její platnost o dvě hodiny později. "Na východě území bude bouřková činnost pokračovat i během středy, v případě potřeby bude situace upřesněna další výstrahou," uvedl ČHMÚ.

V oblastech zasažených přívalovým deštěm mohou krátkodobě prudce stoupnout hladiny menších toků. Meteorologové upozorňují, že mohou přechodně dosáhnout prvního nebo druhého stupně povodňové aktivity. Přívalový déšť může ojediněle zatopit níže položená místa nebo sklepy.

Tagy: Česko počasí bouřky meteorologie ČR krupobití předpověď počasí

Zdroje: ČTK