Při srážce tří osobních aut zemřeli na Kroměřížsku tři lidé

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 19. 12. 2013 15:57) - Aktuality autor: Michal Polák

Po srážce dvou osobních vozů SUV u Frýdku-Místku dnes zemřeli oba řidiči. Frekventovaná silnice I/56 mezi Frýdkem-Místkem a Kunčičkami u Bašky byla kvůli nehodě přibližně na pět hodin zcela uzavřena. Dnes to řekl policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. 

Tragická nehoda

Tragická nehoda,zdroj: ThinkStock

Nehoda se stala krátce před 10:00 v katastru obce Baška. "Osobní auto Subaru, které jelo ve směru do Frýdku-Místku, ze zatím nezjištěných příčin přejelo do protisměru, kde se čelně střetlo s druhým osobním autem," řekl Starzyk. Druhým vozem byl Jeep Cherokee. 

První auto řídil šestašedesátiletý řidič, který zemřel hned při nehodě. Druhého řidiče, šestačtyřicetiletého muže, se snažili zachránit zdravotníci, na místě zasahoval i vrtulník. "Přes jejich veškerou snahu a oživování ale také druhý řidič zemřel," řekl Starzyk. 

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že zraněnému řidiči začali první pomoc poskytovat svědkové nehody, kteří mu dělali i masáž srdce. K nim se pak přidali profesionální zdravotníci. "Ani třičtvrtěhodinová snaha záchranářského týmu však nevedla k úspěchu a zasahující lékařka musela nakonec konstatovat smrt i u tohoto pacienta. Muž podlehl mnohočetným zraněním v oblasti trupu a končetin," uvedl Humpl.

Tagy: autonehoda Kroměřížsko

Zdroje: ČTK