Při nočním požáru domu v Liberci se vážně popálil mladý muž

- Aktuality autor: Michal Polák

Při nočním požáru domu v Liberci se vážně zranil třiadvacetiletý muž. S popáleninami druhého stupně v obličeji, na rukou a nohou a s řeznými ranami byl převezen na traumatologii liberecké nemocnice. Dnes o tom informovala mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Markovičová. 

Požár domu v Zavřené ulici byl hasičům nahlášen v sobotu pozdě večer. Na místo vyjela i záchranná služba k údajně zraněnému muži, na místě ale nikoho nenašli. "Muž nastoupil do autobusu a dojel do centra města," řekla Markovičová. Záchranáři pak muže ošetřili na terminálu městské dopravy ve Fügnerově ulici, kam dojel, a převezli ho do nemocnice. 

Starý dům se podle hasičů nepodařilo zachránit. "Objekt vyhořel, ještě ráno jsme se na místo vraceli kvůli dohašení ohnisek požáru," řekl ČTK operační důstojník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Požár způsobil škodu půl milionu korun. "Příčiny jsou stále v šetření," dodal operační. 

Hasiči dnes vyjížděli také k požáru rekreační chaty ve Stružinci na Semilsku. "Požár byl na operační středisko nahlášen pár minut po poledni," řekl operační. Na místo vyjely tři jednotky hasičů, chatu se ale zachránit nepodařilo, zcela shořela. "Škody byly vyčísleny na 200.000 korun, příčiny jsou v šetření," dodal.

Tagy: požár Liberecko vážné zranění

Zdroje: ČTK